Peterloo izle

Peterloo
Kaynakla ilgili problem yaşıyorsanız aşağıdaki alternatif kaynakları deneyebilirsiniz.   VidMoly (Altyazı) Odnok (Altyazı) Uptobox (Altyazı) Fembed (Altyazı) Fragman
Hata Bildir ×


Film Bilgileri
30 dakika önce eklendi
Peterloo izle
0 izlenme
Türkçe Altyazılı
IMDb: 6.5
Peterloo, İngiliz tarihinin en kanlı dönemlerinden biri olan 1819 Peterloo katliamına dayanıyor. Hükümet destekli süvariler, İngiltere'nin Manchester kentinde toplanan 60.000 kişilik bir protesto grubuna karşı savaştı. Katliamın nedeni, İngiliz hükümet güçlerinin siyasi reform talep etmek ve artan yoksulluğu protesto etmek için toplanan 60.000'den fazla kalabalığı yok etme arzusuydu. Aziz Petrus katliamı birçok göstericiyi öldürdü ve yüzlerce kişiyi yaraladı, ancak sonsuza dek tarihe kazındı. Hükümetin tepkisi ülke çapında bir tepkiye neden oldu, ancak aynı zamanda hükümet baskısını da artırdı. İngiliz demokrasisinde çok önemli bir an olan katliam, The Guardian gazetesinin kuruluşunda da önemli bir rol oynadı. filmde.net size güzel bir manzara diler.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke:
Yorumlar 0 Yorum
Filmi izledikten sonra değerli görüş ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. İzlemeyenler için spoiler vermemeye özen gösterelim.  
Bunlara da Bakın